Łysienie androgenowe

Łysienie nie jest zjawiskiem ani nagłym, ani też chwilowym. Przebiega etapami, więc istotne jest wstępne rozpoznanie na jakim etapie jest pacjent mający przejść leczenie. Po takich ustaleniach dopasowuje się metodę leczenia. Jedną z metod leczenia łysienia może być zablokowanie enzymu 5-alfa reduktazy. To enzym, który przekształca testosteron w dihydrotestosteron, hormon odpowiedzialny za łysienie androgenowe.

Na efekty odpowiednio dobranej terapii trzeba poczekać od 2-4 miesięcy, tak więc wymaga cierpliwości od osób, które dręczy łysienie. Maksymalny efekt leczenia można zauważyć w ciągu 12-24 miesięcy i aby go utrzymać najlepiej nie przerywać kuracji. Długi czas oczekiwania, aby łysienie stało się mniej widoczne wynika z tego, że fazy cyklu wzrostu włosa są długie. Standardowo włos osiąga przyrost około 1,5 cm na miesiąc u osoby ze zdrową skórą głowy. Aby udało się odzyskać usunięte przez łysienie włosy musi mieć miejsce kilka cyklów wzrostu włosa. Bardzo dużo osób, nie widząc natychmiastowej i znacznej poprawy rezygnuje z terapii, często godząc się po prostu z faktem, że łysienie to konieczność.

Jeszcze niedawno łysienie było uznawane jako coś zupełnie naturalnego. Obiegowa opinia głosiła, że łysienie to zjawisko z którym nie ma potrzeby walczyć, po prostu jest bo być musi. Dzisiaj pogląd na łysienie zmienił się diametralnie, a samo zjawisko nabrało nieco innej rangi. Można to uznać za znak czasów, ponieważ łysienie ma spory wpływ na wizerunek a ten jest ostatnimi czasy bardzo ważnym elementem życia. To jak wyglądamy ma znaczący wpływ na to ja jesteśmy postrzegani, a niejednokrotnie stanowi o naszej karierze czy pozycji społecznej. VICHY DERCOS NEOGENIC KURACJA STYMULUJĄCA WZROST NOWYCH WŁOSÓW.

Kiedyś wygląd był istotny w zasadzie tylko dla kobiet, a dziś taki problem jak łysienie spędza panom sen z powiek. To powoduje, że coraz więcej mężczyzn dokłada wielu starań aby walczyć i zwalczyć łysienie. Jest obecnie wiele klinik, gabinetów i specjalistów proponujących przeróżne metody. A i metody bywają rozmaite, jedne odrobinę skuteczne, a inne w ogóle nie warte niczego. W końcowym podsumowaniu jednak nadal wygrywa łysienie, a jeśli nawet je spowolnimy lub uzyskamy niewielki odrost włosów, to jest to chwilowe.