Polocard lekiem na serce

Ruch leczy serce

Od dawna pośród lekarzy znane jest powiedzenie, iż ruch może zastąpić wiele leków, jednakże żaden lek nie zastąpi ruchu. Ta reguła powinna być szeroko rozpowszechniana w społeczeństwach zachodniej Europy, a nie jedynie w Polsce. Spośród badań przeprowadzonych pośród Polaków wynika, iż, ponad 50%, czyli 16 mln w ogóle nie ćwiczy w czasie wolnym albo robi to niezwykle rzadko. Co więcej tylko 18% Polaków chodzi do pracy pieszo lub jeździ rowerem.

Inną ciekawą obserwacją jest to, iż najmniej aktywne fizycznie są osoby aż do 40 roku życia. Naukowcy ostatnio odkryli, że nawet krótka aktywność fizyczna 10-15 minut na dzień może działać zdrowotnie. Chociaż najważniejszy dla serca jest wysiłek średniego stopnia, którego poziom wolno określić wykorzystując poniższy wzorzec:

Gdyby, ktoś nie ma ochoty na wyliczenia, może używać zasadę "chodź oraz mów", co powinno się ogarniać: nie wykonuj wysiłku na tyle dużego, ażeby uniemożliwiło ci to w miarę swobodne mówienie.

W kwietniu 2012 roku w czasopiśmie "Archives of Internal Medicine" zamieszczono informacje, iż osoby, które w ciągu dnia siedzą przez mniej wiecej 11 godzin to mają w najbliższych 3 latach o 40% wyższe zagrożenie zgonu aniżeli ludzie, którzy siedzią w pracy nie dłużej niż 4 godziny.

Zażywanie silnych lekarstw ( satyny) zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy nawet o 23%, tyczy się to w dużej mierze dla atorwastatyny, simwastyny oraz rosuwastyny.

Doniesienia te są bardzo niepokojące, dlatego wiele osób wraca do naturalnych metod redukcji cholesterolu, np. poprzez stosowanie ziół lub też leków o słabszym działaniu takich jak Polocard. Preparat ten jest potrzebny w celu hamowania agregacji płytek krwi w profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów oraz zatorów w naczyniach krwionośnych (zawał serca, choroba niedokrwienna serca) i innych chorób przebiegających z tworzeniem zakrzepów w naczyniach.

Rośliną, która najlepiej obniża ilość cholesterolu jest liść karczocha. Stanowi on czynnik Lipobonu, gdzie powiązany jest z ekstraktem z liścia miłorzębu. Jako wynika spośród obserwacji zażywanie 2-3 x na dzień 1 kapsułki tego preparatu jest w stanie obniżyć ilość cholesterolu od 20 do 30%. U osób starszych niejednokrotnie dodajemy Cardiobonisol, inaczej krople geriatryczne.