Zdrowie

Łysienie androgenowe

sie
02

Łysienie nie jest zjawiskiem ani nagłym, ani też chwilowym. Przebiega etapami, więc istotne jest wstępne rozpoznanie na jakim etapie jest pacjent mający przejść leczenie. Po takich ustaleniach dopasowuje się metodę leczenia. Jedną z metod leczenia łysienia może być zablokowanie enzymu 5-alfa reduktazy. To enzym, który przekształca testosteron w dihydrotestosteron, hormon odpowiedzialny za łysienie androgenowe.

Posted By Konsultant zdrowia czytaj więcej

Łupież a łysienie

cze
22

Łysienie dziedzicznePoza czynnikami zewnętrznymi niezależnymi od nas oraz czynnościami, którymi sami sobie szkodzimy są jeszcze dodatkowe czynniki zagrażające naszym włosom i powodujące często łysienie. To choroby włosów a w zasadzie skóry owłosionej głowy, ponieważ za ich sprawą nasze włosy stają się słabsze a w konsekwencji dopada je łysienie. Najpopularniejszą bodajże przypadłością jest powszechny łupież, jest to nadmierne łuszczenie się skóry owłosionej z występującym często stanem zapalnym.

Posted By Konsultant zdrowia czytaj więcej

Wypadanie włosów a kłopot mężczyzn

lip
02

Wypadanie włosów i łysienie plackowateWypadanie włosów dla wielu osób oznacza pożegnanie się z zainteresowaniem na scenie towarzyskiej oraz poważne problemy z poczuciem własnej wartości. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę fakt, że fryzura stanowi istotny element naszego wyglądu i jeden ze sztandarowych czynników decydujących o postrzeganiu nas przez innych.

Posted By Konsultant zdrowia czytaj więcej

Polocard lekiem na serce

sie
10

Ruch leczy serce

Od dawna pośród lekarzy znane jest powiedzenie, iż ruch może zastąpić wiele leków, jednakże żaden lek nie zastąpi ruchu. Ta reguła powinna być szeroko rozpowszechniana w społeczeństwach zachodniej Europy, a nie jedynie w Polsce. Spośród badań przeprowadzonych pośród Polaków wynika, iż, ponad 50%, czyli 16 mln w ogóle nie ćwiczy w czasie wolnym albo robi to niezwykle rzadko. Co więcej tylko 18% Polaków chodzi do pracy pieszo lub jeździ rowerem.

Posted By Konsultant zdrowia czytaj więcej